понеділок, 16 травня 2016 р.

Запорізька «дірка» в українському небі

Усушка й утруска ринку авіаперевезень в Україні, що відбулася в кінці минулого року в зв'язку з остаточним побиттям горщиків у відносинах з Росією, призвела до того, що цей ринок виявився на порозі повного переформатування.
Закриття російського неба, з одного боку різко знизило звичні авіапотоки, де все було «як треба» поділено і налагоджено, а з іншого боку вимушено виштовхує всю українську галузь авіаперевезень на відкритий і конкурентний ринок, де не прийнято ділити і віднімати, а навпаки, прийнято множити і складати.

Історія однієї «попелюшки»

Переформатування завжди відкриває можливості для прориву. В даному випадку можливість вийти на якісно новий ринок отримав, ви будете сміятися, Запорізький аеропорт. Так, так, саме цей сарай на відшибі. З ним стали відбуватися дивні речі, Прямо кульмінація казки про Попелюшку.
Довгий час «Запорізький міжнародний аеропорт» був не те що в тіні Дніпропетровського, Донецького, Харківського або Київських, а взагалі жебрачів. Слава Богу, хоч по цеглинах не розібрали. Літали якісь рейси на Київ і Москву, де-не-як в курортний сезон організовувалися чартери в Туреччину і Єгипет. Здавалося, що він нікого не цікавить і зацікавити не може. Але ось влітку минулого року турецька авіаперевізник Atlasjet анонсував рейс Запоріжжя - Стамбул. Дата першого вильоту все відкладалася і відкладалася, але, врешті-решт, перша пташка полетіла. І ... немов відкрили греблю.
Слідом моментально підтягнулися Turkish Airlines і Pegasus. І ось на сьогоднішній день із Запоріжжя в Стамбул щодня здійснюється два-три рейси. Уявити собі таке навіть півроку тому було неможливо.

З чим це пов'язано?

Запорізький аеропорт, що називається, опинився в потрібний час у потрібному місці. Так як інші, більш маститі аеропорти, давним-давно були прибрані до рук досвідченими українськими «бізнесменами», які звикли вести справи не на умовах конкуренції, а шляхом придбання «монополії» та справи ці в основному велися з «братами по розуму» з Росії, то аеропортний збір та інші платежі, які авіакомпанії платять аеропортам за використання інфраструктури були невиправдано роздуті. Знижувати їх заради якихось турків ніхто не збирався, так, схоже, і не збирається. Запорізький же аеропорт, щоб не мерзнути в чистому полі, радий був щоб до нього, хоч хто-небудь літав, тому і запропонував турецьким авіакомпаніям вигідні умови. Це призвело до того, що на сьогоднішній день із Запоріжжя через Стамбул можна полетіти практично в будь-яку точку світу, за цілком прийнятну ціну. А так як відстані в Україні досить невеликі і автобусне і залізничне сполучення налагоджено, то для того, щоб заощадити тисячу гривень, а то й більше, в Запоріжжі слід очікувати пасажирів з прилеглих областей України.


Подивимося, що, врешті-решт, з цього вийде. А поки заходите до нас на сайт http://www.t.zp.ua/авиабилеты-запорожье і дізнавайтеся розклад і вартість.
Крім того, більше наших новин ви можете дізнатися на нашій сторінці в Google+

Немає коментарів:

Дописати коментар