вівторок, 14 червня 2016 р.

Як оформити закордонний паспорт?

Дуже часто в різних виданнях зустрічається інформація про те, що сімдесят відсотків українців ніколи не були за кордоном. Чесно кажучи, за власними спостереженнями, я не дуже довіряю цій цифрі. З моїх безпосередніх знайомих хоча б раз бували за кордоном відсотків вісімдесят, половина з них неодноразово. Але все одно, дуже багато людей хотіли б побачити світ, але не знають, як це зробити, і навіть не знають, з чого починати.

А починати потрібно з оформлення закордонного паспорта, щоб ви не мали наміру, за кордоном робити. На сьогоднішній день оформлення закордонного паспорту в Україні – не дуже складна операція. Для цього достатньо звернутися в ОВІР свого району, або в будь-яку фірму, що надає посередницькі послуги. Все залежить від вашого вільного часу і бажання заощадити. Звичайно, дешевше буде самому піти в ОВІР і самому зібрати всі необхідні довідки. Якщо ж з вільним часом проблеми, куди спокійніше звернутися до посередників, які цю роботу виконають за вас.
Від себе можу порадити, якщо ви, хоч в якійсь перспективі плануєте, поїздки за кордон, оформіть закордонний паспорт, не кваплячись, і, що називається, «про запас», він буде дійсний десять років, швидко не пропаде. А от якщо вам буде необхідно терміново поїхати за кордон, а закордонного паспорту у вас немає, то терміновість вам буде коштувати значно більше грошей і нервів. Та й проблема в тому, що зробити закордонний паспорт «на завтра» теоретично неможливо. При самій реактивної терміновості, якщо ви, не живете в Києві, оформлення закордонного паспорта займе у вас не менше десяти днів.
Що ще? На даний момент закордонний паспорт можна оформити, як з внесенням до нього біометричних даних, так і без них. Перший варіант несуттєво дорожче. За великим рахунком біометричні дані знадобляться в перспективі при безвізовому відвідуванні шенгенської зони. Більше ніяких переваг не дають. Так що якщо у ваші плани входять відвідини країн шенгенської угоди, то вносьте, якщо ж ні, то такі країни, як Туреччина, Єгипет, Чорногорія цього абсолютно не вимагають. Якщо ви ще не знаєте, куди вас може занести життя, моя вам порада, внесіть, різниця в грошах абсолютно несуттєва.
Якщо у вас вже є закордонний паспорт старого зразка, термін дії якої ще не минув, то я б поки не став поспішати обмінювати його на новий біометричний. На сьогоднішній день різниці між проходженням кордону в будь-якому напрямку між ними ніякої немає.
Більш детальну інформацію про те, як оформити закордонний паспорт, ви можете дізнатися на сторінці http://www.t.zp.ua/загранпаспорт

Немає коментарів:

Дописати коментар